docieplenia, ocieplenia budynków - BOLIX

MAPA

Novinky

BOLIX Z – NEJVYŠŠÍ KVALITA POTVRZENÁ ZKOUŠKAMI ITB

 

Výsledky nezávislých zkoušek lepidel pro lepení pěnového polystyrénu používaných v zateplovacích systémech ETICS realizovaných Ústavem stavební techniky (ITB) na základě objednávky Svazu zaměstnavatelů a výrobců materiálů pro stavebnictví. Během zkoušek byla prověřovaná přilnavost vzhledem k údajům deklarovaným výrobci na obalech.

Lepidlo pro lepení pěnového polystyrénu BOLIX Z bylo oceněno jako výrobek, jehož parametry značně převyšovaly deklarované hodnoty. Kromě toho zkoušky prokázaly, že jeho přilnavost k pěnovému polystyrénu je mnohem lepší ve srovnání s většinou výrobků předních výrobců stavební chemie.

Zkouška byla realizována vzhledem k metodám a požadavkům určeným ZUAT a ETAG. Lepidlo BOLIX Z bylo oceněno velmi vysoko. Jedná se již o další zkoušku, tentokrát realizovanou externí organizaci, která potvrzuje vysokou kvalitu výrobků BOLIX.

Ze smutkem, avšak bez překvapení, jsme vzali na vědomí skutečnost, že více než polovina z 25 zkoušených lepidel nesplnila výrobci deklarované požadavky týkající se přilnavosti.

Oficiální výsledky najdete zde.